Jak włączyć operatora płatności Paynow?

Ostatnia modyfikacja: 12 października 2020

Aby włączyć płatności online przy pomocy Paynow, musisz najpierw założyć konto firmowe w mBanku https://www.mbank.pl/firmy.


Jeśli zawarłeś już umowę z mBankiem i posiadasz aktywne konto firmowe, przejdź pod adres https://www.paynow.pl i postępuj zgodnie z instrukcją operatora, aby aktywować płatności Paynow.

Jeśli posiadasz już aktywny panel Paynow, zaloguj się na swoje konto a następnie:

Krok 1.
Przejdź do zakładki Ustawienia i wybierz sekcję Sklepy i punkty płatności.


Krok 2.
Jeśli nie posiadasz jeszcze utworzonego sklepu, dodaj nowy sklep wpisując adres www Twojego studio w Fitssey (znajdziesz go w Fitssey w zakładce Studio > Twoje studio).
Krok 3.
Kliknij utworzony wcześniej sklep, aby rozsunąć panel z informacjami, a następnie uzupełnij pole Adres powiadomień wpisując poniższy adres: https://app.fitssey.com/{UUID}/external/paynow/shopping-cart i zastępując {UUID} przez Twój unikatowy identyfikator studio (znajdziesz go w Fitssey w zakładce Studio > Twoje studio).

Ten punkt jest bardzo ważny – jeśli nie wprowadzisz poprawnego adresu powiadomień, Fitssey nie otrzyma potwierdzenia ukończenia płatności.
Krok 4.
Skopiuj Klucz dostępu do API oraz Klucz obliczania podpisu i wklej je w odpowiednie pola w Fitssey (w zakładce Studio > Metody płatności > Paynow).

Jeśli wszystkie kroki zostały wykonane poprawnie, na dole formularza pojawi się status Połączono!, a płatności będą dostępne dla klientów z FrontOffice™.


Jeśli napotkasz trudności, skontaktuj się z nami pod adresem hello@fitssey.com.