Rezerwacja zajęć online – przyciągnij nowych klientów

W dzisiejszych czasach promowanie biznesu w sieci to konieczność. Bycie on-line – wirtualny grafik, rezerwacja zajęć i płatności – pozwoli Ci zdobyć nowych klientów i zachwycić obecnych.

Twój grafik dostępny online

Okazuje się, że dzięki opublikowaniu rozkładu zajęć online zwiększasz zainteresowanie swoimi zajęciami. Około 40% klientów rezerwuje zajęcia z zaledwie jednodniowym wyprzedzeniem, dodatkowo ma to miejsce po godzinach zamknięcia studio. Większość osób planuje swój kolejny dzień na spokojnie, w godzinach, które są dla nich wygodne, a nie wtedy, kiedy otwarte jest Twoje studio. Udostępniając grafik online, dajesz swoim klientom pełną swobodę przy wyborze momentu rezerwacji.

Może Ci się to wydawać zaskakujące, ale wiele osób nie czuje się komfortowo, kiedy musi telefonicznie dokonać rezerwacji lub anulować umówioną wizytę. lightenbody™ wychodzi naprzeciw takim osobom i daje im możliwość zrobienia tego przy pomocy komputera, tabletu lub smartfona, w zaciszu własnego domu, bez konieczności kontaktu z pracownikiem. Zapisy na zajęcia staną się dla Twoich klientów łatwe i przyjemne i z chęcią będą do ciebie wracać.

Kolejną zaletą jest fakt, że używając oprogramowania nie ma mowy o nieporozumieniu — Ty udostępniasz zawsze aktualny rozkład zajęć, Twoi klienci natomiast, dostają potwierdzenie rezerwacji zajęć na maila. Dla Twojego biznesu jest to oczywisty zysk, zapisana osoba ma wgląd w historię przeszłych oraz nadchodzących zajęć, co zmniejsza ilość przypadków, kiedy klient nie pojawia się na zajęciach.

Zaprezentuj swoje zajęcia i zespół

Zanim klienci zdecydują się zarezerwować zajęcia, będą chcieli dowiedzieć się, kim jesteś i co oferujesz. To idealny moment, aby zaprezentować się klientowi i zachęcić go do rezerwacji. W łatwy sposób możesz wypromować swoje zajęcia oraz członków Twojego zespołu. Przedstaw sylwetki swoich pracowników, dodaj każdemu z nich zdjęcie, wypisz kompetencje, doświadczenie lub krótką biografię. Dodaj informacje na temat zajęć, podkreśl, kto powinien z nich skorzystać, oraz jakie korzyści niesie udział w nich. Wszelkie zamieszczone informacje pomogą Twojemu klientowi podjąć decyzję.

Oprogramowanie umożliwiające zapisy online to przyszłość usług. Warto w nie zainwestować, by ułatwić sobie pracę i utrzymać obecnych klientów, a przede wszystkim przyciągnąć nowych.