7 powodów, dla których powinieneś posiadać oprogramowanie do zarządzania szkołą lub studio

1. Dostępność 24/7

Zacznijmy od najważniejszego, co daje Ci oprogramowanie — dostępność 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dzięki czemu Twoi klienci mają możliwość rejestracji i zapisów na zajęcia o każdej porze dnia i nocy.

Cenisz swój czas i nie lubisz go tracić na zbyt długie oczekiwanie? Twoi studenci mają podobne odczucia. 60% klientów zapisuje się na zajęcia w godzinach, kiedy Twoja szkoła/studio jest już zamknięte.

Z doświadczenia naszych klientów wynika, że 90% wszystkich zapisów na zajęcia to właśnie zapisy online, tak więc rejestracja przez internet jest kluczowym elementem marketingu, który przyciąga nowych klientów i radykalnie zwiększa ich lojalność.

2. Oszczędność

Efektywne zarządzanie szkołą i zespołem pochłania czas. Posiadając profesjonalne oprogramowanie do prowadzenia studio, bądź szkoły zyskujesz, nie tylko w kwestiach finansowych, ale co ważniejsze oszczędzasz czas swój i Twoich klientów. Nie tracisz go na nieustannym odbieraniu rozmów telefonicznych, sprawdzaniu emaili i ręcznym zapisywaniu klientów.

A Twój klient? Zyskuje jeszcze więcej — brak ograniczeń — nie jest już uzależniony od godzin pracy recepcji.

3. Rozwój

Jeśli stawiasz na rozwój swojej firmy, musisz zainwestować w oprogramowanie, które pomoże Ci w jej zarządzaniu. Nasi klienci twierdzą zgodnie, że po wprowadzeniu możliwości zapisów i płatności online, liczba klientów znacząco wzrosła.

Nawet jeśli teraz wydaje Ci się, że nie potrzebujesz takiego oprogramowania to prędzej czy później i tak będziesz musiał je wprowadzić, inaczej zostaniesz daleko w tyle za bieżącymi trendami rynkowymi i konkurencją.

4. Customer experience, czyli zadowolenie Twojego klienta

„Customer experience” – istotne jest nie tylko to, co oferujesz, ale również, w jaki sposób to robisz. Pozytywna ocena emocjonalna Twojego klienta, w kontakcie z Twoją firmą jest bardzo istotna dla reklamy i rozwoju Twojego przedsiębiorstwa. Zadbaj o zadowolenie Twoich uczniów.

Dzięki lightenbody™ zredukujesz liczbę osób niepojawiających się na zajęciach, gdyż klient będzie mógł samodzielnie dokonać zmian, anulować wizytę i zapisać się na kolejny dogodny termin, a system wygeneruje email potwierdzający rezerwację zajęć.

Klienci, logując się do systemu, mają na bieżąco wgląd w zaplanowane wizyty czy posiadane karnety, nigdy nie zapomną o umówionej prywatnej lekcji czy zarezerwowanych zajęciach.

5. Sprostać konkurencji

W dzisiejszych czasach dostęp do internetu oraz promowanie firm w sieci jest na porządku dziennym. Wśród oczywistych korzyści, które daje nam obecnie e-biznes, na pierwszy plan wysuwa się: wygoda, dostosowanie się do indywidualnych potrzeb, szybkość, a co najważniejsze niskie koszty.

Jeśli Twoja konkurencja udostępnia swoim uczniom/studentom usługi online (możliwość zapłaty czy rejestracji), Twoi klienci będą oczekiwać tego samego od Ciebie. Nawet jeżeli Twoja konkurencja nie używa jeszcze takiego oprogramowania, to Ty dzięki nam zyskasz nad nimi przewagę.

6. Bezpieczeństwo i mobilność

Posiadając oprogramowanie do zarządzania firmą, zyskasz zaufanie ludzi do prowadzenia transakcji przez internet, lightenbody™ kładzie nacisk na stosowanie bezpiecznych technologii, takich jak szyfrowanie czy autoryzacja. Dzięki temu zyskujesz gwarancję poufności danych i wymiany informacji.

Już nie musisz się obawiać, że utracisz ważne dane jak w przypadku zagubienia notatek lub awarii komputera. Twój grafik, zaplanowane zajęcia, informacje o nauczycielach, studio/szkole będą zawsze bezpieczne na Twoim koncie lightenbody™. Dostęp do konta możliwy jest z każdego urządzenia z dostępem do internetu, zawsze i wszędzie.

7. Wirtualny recepcjonista

Wyobraź sobie, że zatrudniasz w swojej firmie „wirtualnego recepcjonistę”. Taki pracownik jest w pełni dyspozycyjny, pracuje bez wytchnienia 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Pracuje za niewielkie wynagrodzenie, nie choruje, nie bierze urlopu, nie narzeka – pracownik idealny! 😉

Zapisy online działają jak „wirtualny recepcjonista”, dzięki czemu prawdziwy recepcjonista zyska więcej czasu na poświęcenie uwagi twoim studentom, kiedy dotrą na zajęcia. Możliwość zapisów online sprawi również, że mniejsze szkoły nie będą zmuszone zatrudniać pełnoetatowego recepcjonisty.