Czym jest kurs wideo i jak go utworzyć?

Ostatnia modyfikacja: 08 kwietnia 2024

Kursy wideo pozwalają Ci oferować Twoje zajęcia, szkolenia lub instruktaże w postaci wcześniej nagranych filmów wideo.
Klient ma możliwość wykupienia dostępu do wideo na określony czas.

Jak utworzyć kurs wideo?

Aby rozpocząć tworzenie kursów wideo, przejdź do zakładki Usługi, a następnie wybierz dział Menedżer kursów wideo. Aby utworzyć pierwszy kurs, kliknij przycisk Dodaj i wypełnij pola:

Nazwa – podaj nazwę kursu (np. „Stretching od podstaw”).

Poziom trudności – jeśli wideo są skierowane do klientów o konkretnym stopniu zaawansowania, możesz podać poziom trudności.

Uproszczona nazwa linku – domyślny link prowadzący do kursu będzie się składał z losowych liczb i cyfr, możesz jednak wprowadzić własną przyjazną nazwę np. stretching-dod-podstaw.

Publiczny opis – wprowadź informacje na temat zawartości danego kursu, aby zachęcić klienta do zakupu.

Obrazek – dodaj zdjęcie promujące kurs.

Pokaż w FrontOffice – włącz tę opcję, jeśli chcesz, aby Twój kurs był już widoczny dla klientów i dostępny do zakupu.Po uzupełnieniu powyższych pól kliknij przycisk Dodaj. Kurs został utworzony.

Jak dodać wideo do kursu?

Aby dodać wideo do utworzonego kursu, kliknij ikonę konfiguracji znajdującą się obok danego kursu.

W nowym oknie kliknij przycisk Dodaj i uzupełnij informacje:
Nazwa – podaj nazwę wideo, która będzie widoczna dla klientów (np. „Stretching z Moniką”).

Wybierz plik wideo – wybierz jeden z dodanych wcześniej plików wideo (dowiedz się jak przesłać nowy plik wideo do biblioteki multimediów).

Wybierz kolor – możesz wybrać kolor wyróżnienia dla wideo.

Wideo jest darmowe – wybierz tę opcję, jeśli chcesz zaoferować to wideo za darmo, bez konieczności zakupu karnetu.Po uzupełnieniu powyższych pól kliknij przycisk Dodaj. Wideo zostało dodane do kursu (dowiedz się jak zmienić kolejność wideo na liście).

Jak utworzyć karnety dla kursu wideo?

Aby utworzyć karnety dla kursu wideo, przejdź do zakładki Usługi, a następnie wybierz dział Karty i utwórz potrzebne karnety zgodnie z poradnikiem dla modułu Wideo.

Domyślnie wszystkie utworzone karnety działają ze wszystkimi kursami wideo, jeśli chcesz zlimitować dostęp karnetów do wybranych kursów, skorzystaj z ustawień restrykcji dostępu lub sprzedaży.

W przypadku karnetów opartych na limicie czasu (ilość minut), czas trwania wideo jest zawsze zaokrąglony do pełnych minut – oznacza to, że jeśli wideo trwa np. 35 minut i 15 sekund, długość ta zostanie zaokrąglona do pełnych 36 minut i tyle czasu zostanie pobrane z karnetu klienta podczas odblokowania wideo.