Jak przypisać karnety do kursu?

Ostatnia modyfikacja: 25 sierpnia 2017

Przejdź do zakładki kursy w Menedżerze kursów.

Po kliknięciu uprzednio utworzonego kursu rozwinie się panel z dostępnymi ustawieniami. Kliknij znajdujący się w górnej części panelu przycisk Edytuj grafik. W nowym oknie wybierz kurs, do którego chcesz przypisać karnety. Z rozwijanego panelu wybierz zakładkę Przypisane karnety, a następnie kliknij przycisk Zarządzaj karnetami.

Wybór istniejących karnetów

Jeśli stworzyłeś już wcześniej karnety, które chciałbyś przypisać do danego kursu, wystarczy, że z rozwijanego menu wybierzesz nazwy interesujących cię karnetów i zatwierdzisz wybór przyciskiem Zapisz, znajdującym się w prawym dolnym rogu okna.

Dodawanie nowych karnetów

Jeśli natomiast nie posiadasz jeszcze żadnych karnetów, które mógłbyś przypisać do danego kursu, kliknij przycisk Dodaj karnet znajdujący się pod rozwijanym menu i wypełnij wymagane pola:

  • Nazwa karnetu.
  • Kategoria, do której powinien zostać dodany nowy karnet.
  • Cena karnetu (np. 20.99).
  • Ilość wejść na karnecie. Pamiętaj, że jeśli tworzysz karnet dla całego kursu, ilość wejść nie może być mniejsza niż całkowita liczba dat przypisanych do kursu. Jeśli natomiast tworzysz karnet dla pojedynczych dat, powinien on posiadać jedno wejście.
  • Karnet jest dostępny online dla klientów – zdecyduj czy twoi klienci mogą kupować dany karnet online.

Po wypełnieniu wszystkich pól kliknij przycisk Dodaj znajdujący się w prawym dolnym rogu okna. Dodane karnety będą dostępne podczas zapisów na kurs.

Usuwanie przypisanych karnetów

Jeśli nie chcesz już, aby dany karnet był przypisany do kursu, przejdź do zakładki Przypisane karnety i kliknij przycisk Usuń znajdujący się obok wybranego karnetu. Zapisy do kursu przy użyciu tego karnetu nie będą już możliwe.