Jak zintegrować widżet Fitssey z własną stroną www?

Ostatnia modyfikacja: 23 stycznia 2020

Korzystając z widżetów Fitssey, w prosty sposób zintegrujesz swoją stronę z oprogramowaniem i wyświetlisz grafik lub listę kursów, aby Twoi klienci mogli korzystać z systemu bez wychodzenia z Twojej strony.

Aby przejrzeć listę dostępnych widżetów, przejdź do zakładki Studio, a następnie kliknij kartę Integracje i wybierz z listy dostępnej po lewej stronie dział Widżety.Krok 1.
Niezależnie od tego, który widżet wybierzesz, pierwszym krokiem będzie skopiowanie bazowego kodu Fitssey i wklejenie go przed zamknięciem tagu </body> na wszystkich zakładkach Twojej strony internetowej. Kod zawiera unikatowy identyfikator Twojego studio i jest niezbędny do poprawnego funkcjonowania każdego z widżetów.Krok 2.
Następnym krokiem jest wygenerowanie kodu widżetu. Do wyboru masz:

  • widżet grafiku – pozwoli Ci osadzić w pełni funkcjonalny grafik Fitssey na Twojej stronie internetowej, dając dostęp do wszystkich możliwości, które klient posiada w FrontOffice™,

  • widżet kursów – pozwoli Ci osadzić listę dostępnych kursów na własnej stronie internetowej, dając dostęp do wszystkich możliwości, które klient posiada w FrontOffice™,

  • widżet logowania i rezerwacji – pozwoli Ci umieścić na swojej stronie przyciski rejestracji i logowania, np. w menu nawigacyjnym. Po zalogowaniu widżet wyświetli nazwę użytkownika oraz awatar. Uwaga: ten widżet nie posiada własnego arkusza stylów, należy utworzyć odpowiednie style (CSS) na własnej stronie internetowej.

Po dokonaniu wyboru kliknij przycisk Generuj kod.


W nowym oknie, w przypadku niektórych widżetów będziesz miał możliwość wprowadzenia dodatkowych, opcjonalnych ustawień takich jak:

  • Ukrycie nawigacji – górna nawigacja zostaje ukryta,

  • Kategoria – na grafiku zostaną wyświetlone wyłącznie zajęcia znajdujące się w wybranej kategorii,

  • Klasa – na grafiku zostaną wyświetlone wyłącznie wybrane zajęcia,

  • Pracownik – na grafiku zostaną wyświetlone wyłącznie zajęcia wybranego nauczyciela,

  • Lokalizacja – na grafiku zostaną wyświetlone wyłącznie zajęcia odbywające się w wybranej lokalizacji.


Krok 3.
Ostatnim krokiem jest skopiowanie wygenerowanego kodu widżetu i wklejenie go na swojej stronie internetowej, w miejscu, w którym powinien zostać wyświetlony.

Uwaga! Aby widżety dla grafiku i kursów działały prawidłowo, powinny się znajdować na osobnych podstronach. Umieszczenie tych widżetów na jednej podstronie może powodować problemy.Gratulacje! Właśnie zintegrowałeś swoją stronę z Fitssey.

Jak wkleić kod dla starszych wersji WordPressa?

Aby wkleić kod bazowy Fitssey oraz kod widżetu dla starszej wersji WordPressa, przełącz najpierw edytor na tryb tekstowy.

Jak wkleić kod dla nowej wersji WordPressa?

Aby wkleić kod bazowy Fitssey oraz kod widżetu dla nowej wersji WordPressa, dodaj najpierw blok Własny HTML, w którym wkleisz skopiowaną treść.