Jak wyróżnić zajęcia na grafiku?

Ostatnia modyfikacja: 15 lutego 2018

Jeśli oferujesz klasy specjalne lub po prostu chciałbyś wyróżnić konkretną klasę spośród innych, możesz to zrobić przy pomocy wyróżnienia.
Dobrym pomysłem jest również użycie kolorów do pogrupowania klas na grafiku, dzięki temu możesz pokolorować klasy należące do konkretnego nauczyciela lub należące do konkretnego stylu, tak aby Twój klient z łatwością mógł się odnaleźć w planie zajęć Twojej szkoły.

Wyróżnienie pojedynczych, bieżących wystąpień

Jeśli chcesz wyróżnić jedynie kilka klas, które odbywają w najbliższym czasie, możesz to zrobić z poziomu grafiku. Przejdź do zakładki Grafik, następnie znajdź interesujące Cię zajęcia i kliknij ikonę More options menu, a z dostępnych opcji wybierz Edytuj wystąpienie.


Edit class event

W nowo otwartym oknie zejdź na sam dół i kliknij ikonę Edit highlight colorobok koloru wyróżnienia, wybierz preferowany kolor i zatwierdź wybór ikoną Confirm icon. Aby zapisać wprowadzone zmiany, kliknij przycisk Zapisz w prawym dolnym rogu okna.

Pojedyncze wystąpienie zostało wyróżnione na grafiku wybranym kolorem.

Wyróżnienie całych klas lub wielu wystąpień jednocześnie

Przejdź do zakładki Usługi, a następnie Menedżer klas. Kliknij Klasy, wybierz interesującą Cię klasę, a w rozwijanym panelu kliknij przycisk Edytuj grafik.Z listy utworzonych grafików wybierz ten, dla którego klasy chcesz wyróżnić, a następnie zaznacz wybrane daty klikając pole wyboru Checkbox znajdujące się obok numeru tygodnia.

Aby zaznaczyć wszystkie daty jednocześnie, kliknij pole wyboru znajdujące się obok słowa tydzień Select all.

Edit selected schedule events

Aby przejść do edycji zaznaczonych dat, kliknij przycisk Edit selected. W nowo otwartym oknie zejdź na sam dół i kliknij ikonę Edit highlight colorobok koloru wyróżnienia, wybierz preferowany kolor i zatwierdź wybór ikoną Confirm icon. Aby zapisać wprowadzone zmiany, kliknij przycisk Zapisz w prawym dolnym rogu okna.

Wybrane daty zostały wyróżnione na grafiku wybranym kolorem.