Rozdzielanie sesji na karcie

Ostatnia modyfikacja: 05 września 2021

Masz możliwość rozdzielenia liczby sesji dostępnych na karcie pomiędzy wybrane zajęcia tak, aby zlimitować liczbę wejść dostępnych na niektóre z nich (np. tylko 1 wejście dostępne dla zajęć „Fitness”).

Wejścia, których nie przypiszesz do żadnych zajęć, będą dostępne dla wszystkich pozostałych zajęć, na które karta pozwala się zapisać.

Rozdzielenie sesji możliwe jest wyłącznie dla kart opartych na liczbie wejść oraz opartych na limicie czasu. Nie ma możliwości rozdzielenia sesji dla kart bez limitu sesji (nielimitowanych).

Jak rozdzielić sesje na karcie?

Aby rozdzielić sesje dla utworzonej wcześniej karty, przejdź do listy kart i kliknij ikonę ołówka znajdującą się obok wybranej wejściówki. Po przejściu do edycji karty kliknij przycisk Rozdziel sesje znajdujący się pod nagłówkiem „Typ sesji”.

W nowym oknie wypełnij wymagane pola, aby przydzielić sesje do wybranych zajęć:

  • Liczba sesji – wpisz liczbę sesji, która ma zostać przydzielona do konkretnych zajęć (możesz rozdzielić maksymalnie tyle wejść, ile łącznie znajduje się na karcie),
  • Wybierz zajęcia – wybierz z listy zajęcia, dla których limitujesz ilość sesji.


Po wprowadzeniu ustawień zapisz zmiany przyciskiem Zapisz.


W naszym przykładzie karta Fitness x10, która posiada 10 wejść pozwoli klientom wejść na maksymalnie 2 zajęcia z Jogi i/lub Zumby. Nie oznacza to jednak, że klient musi wykorzystać te wejścia na Jogę/Zumbę – w takim ustawieniu 10 wejść jest możliwe do wykorzystania na wszystkie zajęcia fitness, na które karta daje dostęp (ale tylko 2 z nich mogą być użyte do zapisu na zajęcia Jogi/Zumby).
Jeśli chcesz rozdzielić sesje pomiędzy większą liczbę zajęć, wystarczy, że klikniesz przycisk Dodaj i dodasz kolejną regułę w następujący sposób:
W ten sposób karta Fitness x10, która posiada 10 wejść, pozwoli klientom wejść na maksymalnie 2 zajęcia z „Jogi” i/lub „Zumby” oraz dodatkowo pojedyncze zajęcia „Sala open”. Pozostałe 7 wejść będzie możliwe do wykorzystania na pozostałe zajęcia fitness, na które karta daje dostęp.