Zapisy cykliczne

Ostatnia modyfikacja: 13 lutego 2018

Zapisy na cykliczne zajęcia pozwalają zapisać klienta na klasy powtarzające się w konkretne dni o konkretnych godzinach, na miesiąc, czy nawet rok naprzód. Dla przykładu możemy zapisać klienta na zajęcia „Astanga Moon” na każdy wtorek o godzinie 12:00 i 16:00, aż do końca roku.

Jak zapisać klienta na zajęcia cykliczne?

Aby zapisać klienta cyklicznie, przejdź do zakładki Grafik i kliknij przycisk Zapisz przy interesujących Cię zajęciach. W widoku listy obecności dla danej klasy kliknij zakładkę cykliczne zapisy znajdującą się nad polem wyszukiwania, a następnie wyszukaj klienta, którego chcesz zapisać na zajęcia.

zapisy cykliczne

W nowo otwartym oknie wybierz datę rozpoczęcia oraz datę zakończenia zapisów, a następnie zaznacz dni, oraz godziny, na które chcesz zapisać klienta.
W naszym przykładzie jest to przedział od 11 lutego 2018 do 21 kwietnia 2018 dla wtorków na godzinę 12:00 i 16:00.

zapisy na zajęcia cykliczne

Na dole okna zobaczysz podsumowanie wybranych przez siebie dat oraz dostępnych opcji rezerwacji:

Kolor zielony – jeśli klient posiada ważny karnet z odpowiednią ilością miejsc, zostanie on użyty do zarezerwowania adekwatnej liczby zajęć.

Z kolei, jeśli zajęcia są darmowe, zostaną one zarezerwowane bez konieczności posiadania karnetu.

zapisy cykliczne przy użyciu karnetu

Kolor pomarańczowy – jeśli klient nie posiada żadnego karnetu lub ilość wejść na karnecie została wyczerpana, zajęcia zostaną oznaczone jako Niezapłacone zajęcia (możliwe w późniejszym czasie do opłacenia przez klienta).Kolor czerwony – w przypadku, gdy któreś z zajęć nie mogło zostać zarezerwowane, system wyświetli liczbę takich zajęć. Aby zobaczyć szczegółowe informacje jak daty, czy powód braku rezerwacji kliknij przycisk Pokaż daty.Zaznacz wybrane przez siebie opcje rezerwacji, np. tylko karnet, jeśli chcesz, aby klient został zapisany tylko na tyle zajęć, na ile starczyło wejść na karnecie, a następnie zatwierdź wybór przyciskiem Zapisz.

Klient został zapisany na wszystkie wybrane przez Ciebie wystąpienia danej klasy.